PL EN DE RU
 
SIP.png
Aktualność
grafika
"Piątka" na Sycylii
06-11-2019  administrator687

19 października kolejna grupa uczniów klas V i VIII wyruszyła na słoneczną Sycylię. Wraz ze swoimi opiekunami: wicedyrektor Joanną Jurczyk, Justyną Paligą i Martą Szewczyk sześcioro uczniów uczestniczyło w wizycie obfitującej w ciekawe doświadczenia. Pobyt w zabytkowym Comiso u rodzin partnerskich to była niecodzienna lekcja języka, kultury i tradycji oraz niepowtarzalna okazja nawiązania nowych znajomości.

W celu realizacji kolejnych zadań projektu “Zachęcamy do czytania” uczniowie przygotowali i zaprezentowali w języku polskim i angielskim wiersze Juliana Tuwima . Mieli szansę sprawdzić swoje talenty aktorskie w trakcie recytacji utworów poetów: słoweńskich, hiszpańskich, tureckich, włoskich a także zaprezentowali napisany z tej okazji własny wiersz. Uczestnictwo w warsztatach produkcji papieru, wizyta w lokalnej bibliotece i muzeum stały się okazją do wzbogacenia uczestników projektu o nowe wiadomości i umiejętności, Ważnym punktem programu było zapoznanie z tradycyjnymi przepisami włoskiej kuchni m.in. poprzez uczestnictwo w warsztatach wyrobu pizzy w oryginalnej scenerii starego młyna.

Gościnność, ciekawe zajęcia i wspaniali ludzie sprawiły, że wizyta osiągnęła zamierzone efekty, zaś uczniowie zdobyli niezapomniane doświadczenia i wspomnienia.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Kościuszki 26
42-300 Myszków
Tel.:
+48 34 313-26-82
Fax:
+48 34 313-50-29
NIP:
577-19-52-646
Regon:
151398497
facebook