PL EN DE RU
 
SIP.png
Aktualność
grafika
Dofinansowanie z MON dla Myszkowa na modernizację strzelnicy
28-11-2019  administrator2376

27 listopada br. Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak odebrał w Warszawie z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 320.000,00 złotych na modernizację strzelnicy w Myszkowie. 

Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie z programu „Strzelnica w powiecie”. Oprócz Myszkowa, który został zgłoszony i spełnił warunki formalne niezbędne do udziału w programie, zaświadczenia odebrali przedstawiciele władz samorządowych Przysuchy, Jasła, Piekar Śląskich, Tryńczy, Bolimowa, Rawicza, Gniezna, Sokółki oraz Domianowa.


Fot. MON

Uroczystość rozstrzygnięcia programu miała miejsce na strzelnicy Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce pod Warszawą.

- Dziękuję za to, że państwa jednostki samorządu terytorialnego wzięły udział w tym postępowaniu konkursowym związanym z budową i modernizacją strzelnic. To ważny program, który jest oczekiwany przez społeczeństwo - powiedział do samorządowców Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, wręczając zaświadczenia o dofinansowaniu zadań związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego. 


Fot. MON

- Dzięki temu programowi możliwe jest zachęcenie do strzelectwa sportowego młodzieży oraz osób dorosłych, rozwijania ich umiejętności strzeleckich, tak aby w przyszłości mogli wstąpić do wojsk operacyjnych lub obrony terytorialnej, czy też stanowić wyszkolone rezerwy – powiedział minister, wręczając burmistrzowi Myszkowa i pozostałym samorządowcom zaświadczenia o uzyskaniu dofinansowania.


Fot. MON

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Kościuszki 26
42-300 Myszków
Tel.:
+48 34 313-26-82
Fax:
+48 34 313-50-29
NIP:
577-19-52-646
Regon:
151398497
facebook