PL EN DE RU
 
SIP.png
Aktualność
grafika
"Matematyka nie musi być nudna" w ramach projektu Erasmus+
29-11-2019  administrator795

"Matematyka nie musi być nudna" - tą tezę udowadniali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. W „piątce” już kolejny raz gościły delegacje ze szkół zagranicznych w ramach realizacji projektu „ERASMUS+”.

Od 4 do 8 listopada 2019 r. placówka gościła partnerów z Włoch, Grecji, Rumunii  i Turcji. Uczniowie i nauczyciele pracowali nad projektem Playful Mathematics - Matematyka nie musi być nudna”. Podczas zajęć i warsztatów uczestnicy projektu odkrywali, że matematyka jest obecna w życiu codziennym.          

Działania miały na celu kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Goście odwiedzili również Urząd Miasta, gdzie spotkali się burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, w trakcie wizyty mieli możliwość poznania historii miasta i regionu oraz perspektyw na przyszłość. Oprócz zajęć w szkole zwiedzili Wieliczkę, Kraków, Częstochowę, brali udział w warsztatach w Żarkach oraz Koziegłowach, uczestniczyli w zajęciach z ekonomii „Czy matematyka może bawić?”, prowadzonych przez wykładowców UJD w Częstochowie.

Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń, metod  i dobrych praktyk w nauczaniu i uczeniu się, poznanie systemów edukacji w poszczególnych krajach, zapoznanie się z technikami i narzędziami, które uatrakcyjniają tradycyjne metody nauczania; rozwijanie umiejętności komunikacji w zakresie języka angielskiego. Tydzień spędzony w Polsce był dla naszych gości okazją do poznania kultury i tradycji, dla naszych uczniów, oprócz realizacji celów matematycznych - to możliwość doskonalenia języka angielskiego i zapoznania się z językami ojczystymi naszych partnerów.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Kościuszki 26
42-300 Myszków
Tel.:
+48 34 313-26-82
Fax:
+48 34 313-50-29
NIP:
577-19-52-646
Regon:
151398497
facebook