b2.png

Pytania do burmistrza
02-10-2014  Concept INTERMEDIA

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel „Pytania do burmistrza” będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w ”Regulaminie pytań”.

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

Pdf
Zapytaj Burmistrza (1026)

Wpisz kod z obrazka

First page
Last page
2019-11-28 19:21:45 Mieszkaniec z Okrzei
JAKOŚĆ POWIETRZA W MYSZKOWIE
Dzień dobry, Szanowni Włodarze Miasta, Wszechobecny smród gdy rozpoczyna się okres grzewczy to już chyba będzie wizytówka MIASTA. A może czas zacząć działać tak na serio aby z roku na rok było lepiej, a nie jak w powiedzeniu lepiej nie mówić. Proszę o poszerzoną informację co UM dotychczas zrobił w temacie poprawy jakości powietrza, czy np. przewidziano zakup lub wynajem drona do monitorowania ww. jakości, czy prowadzona jest akcja uświadamiająca mieszkańców lub doraźne lub stale kontrole palenisk, itd. Jeśli nie to może czas zająć się szerzej tym tematem. PS Mam nadzieję, że problem o jakim napisałem będzie opublikowany gdyż poprzednio kiedy napisałem o smrodzie z oczyszczalni został nie opublikowany - chyba jako niewygodny
2019-12-02 08:48:46 Burmistrz
Odpowiedź
Na podobne pytania zadane choćby ostatnio 10 i 31 października br. udzieliłem już odpowiedzi. Kontrole palenisk są prowadzone przez Straż Miejską a zakup lub wynajem drona jest rozważany, o czym pisaliśmy na naszej stronie 20 listopada. Odpowiedzi na pytania zadane 26 maja i 17 czerwca br. dotyczące smrodu z oczyszczalni zostały opublikowane, dlatego zanim Pan/Pani napisze o niepublikowaniu niewygodnych pytań, proszę najpierw sprawdzić.
2019-11-20 17:53:59 artur wagner
kosze na popiół
Panie Burmistrzu czy i kiedy dostanę kosz na popiół. Od zmiany operatora, który zabrał swój kosz / to był chyba czerwiec / do dziś nie mam nowego. Dzwoniłem wielokrotnie do UM i każdorazowo odpowiedz brzmi: jesteśmy w trakcie zakupu. Czy UM nie wie ile gospodarstw jest w Myszkowie, czy to niekompetentne osoby pracują w UW. Płacimy za segregację i mamy prawo wymagać by traktowano nas poważnie. Pozdrawiam
2019-11-27 12:56:26 Burmistrz
Odpowiedź
Kosze na popiół zostały zakupione a ich dystrybucja mieszkańcom, którzy ich nie posiadają, rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.
2019-11-19 14:43:33 Dariusz
Próg zwalniający c.d.
Szanowny Panie burmistrzu, właśnie od momentu minięcia tego progu zwalniającego na wysokości szkoły kierowcy, aby nadrobić "stracony" czas wciskają gaz... Kwestie bezpieczeństwa powinny być niepodważalne. A jeżeli chodzi o policję to mija się to z celem. Czy to właśnie policja czy straż miejska nie potrafią się uporać z samochodami pozostawionymi na chodniku wzdłuż ulicy Millenium podczas imprez na Dotyku Jury, a co dopiero pilnowanie piratów drogowych.
2019-11-27 12:55:55 Burmistrz
Odpowiedź
Tak jak wspomniałem w poprzedniej odpowiedzi, rozważymy ponownie temat progu na tym odcinku. Niestety taka jazda o jakiej Pan mówi pokazuje brak wyobraźni niektórych kierowców. Pozwolę nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że zgłoszenie Policji mija się z celem. Współpraca z Policją układa nam się bardzo dobrze a funkcjonariusze reagują na nasze zgłoszenia. Sukcesywnie poprawiamy i dokładamy ilość miejsc parkingowych wokół Dotyku Jury. Mieszkańcy korzystający z Dotyku Jury a przyjeżdzający samochodami muszą te auta gdzieś pozostawić a jeśli nie łamią przepisów parkując w miejscach niedozwolonych, interwencje Policji czy Straży Miejskiej będą bezzasadne.
2019-11-18 23:46:25 Jakub Kuśmierek
Pytanie
Rzeź drzew na Szpitalnej?
Szanowny Panie Burmistrzu Mam pytanie o los drzew przy ulicy Szpitalnej, którą mam ostatnio często okazję przejeżdżać. Jako że ostatnio ozdobiono je cyframi wykonanymi farbą w aerozolu wnioskuję że ich los jest przypieczętowany? Komuż to zawiniły jeśli można spytać? Czy stanowią zagrożenie dla samochodów czy może dla linii energetycznych czy też może drąży je kornik drukarz? A może planuje się tam wykonanie chodnika (skądinąd potrzebnego), którego z jakiegoś powodu nie można umiejscowić po przeciwnej pustej stronie? Rozumiem że w ramach mody (wydawałoby się już minionej) na betonowe dżungle - Myszków idzie z duchem czasu? Proponuję przemyśleć temat... pomijając asfaltową patelnię jaka powstanie, nie zazdroszczę ludziom zamieszkującym teren - ich posesje już podmokłe raczej na takim zabiegu nie zyskają. Mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno. Pozdrawiam JK
2019-11-19 12:04:50 Burmistrz
Odpowiedź
Ulica Szpitalna będzie przebudowywana na odcinku ponad 2 km. Powstanie kontynuacja chodnika oraz ścieżki rowerowej od miejsca, w którym zakończył się etap I. Gmina Myszków otrzymała ponad 1,7 mln zł na realizację tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Ciąg pieszo-rowerowy powstał po prawej stronie ulicy Szpitalnej jadąc w kierunku Pustkowia Lgockiego i po tej też stronie będzie dalej kontynuowany.
2019-11-18 10:52:55 Dariusz
Próg zwalniający
Witam Panie Burmistrzu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie montażu progu zwalniającego na ulicy Granicznej (pohulanka) na wysokości bloku Nr 18. Prośbę swoją motywuję tym, że na tym odcinku drogi od skrzyżowania Granicznej z Millenium w kierunku 1-go Maja kierowcy rozwijają zastraszające prędkości. Pas zieleni na którym bawią się dzieci od jezdni dzieli jedynie parking. Sam nie raz boję się z dzieckiem podejść do auta widząc rozpędzony samochód. Liczę na pozytywny odzew z Pana strony. Z Poważaniem Dariusz
2019-11-19 12:03:46 Burmistrz
Odpowiedź
Próg zwalniający znajduje się już na ulicy Granicznej na wysokości szkoły. Na odcinku od ul. Millenium do ul. 1 Maja temat montażu progu zwalniającego był, ale upadł. Rozważymy ponownie temat progu na tym odcinku. Nie mniej jednak, przekażę Pana uwagi i poproszę Policję o częstsze kontrole w tej części Pohulanki.
First page
Last page